Hijaluronski fileri su jedna od veoma traženih procedura za podmlađivanje jer na prirodan način pružaju mladolik izgled, vraćaju jedrinu i svežinu koži, te ublažavaju borice i obezbeđuju neophodnu hidrataciju.
Hijaluron se već nalazi u ljudskom organizmu, oko 30% zaliha je u koži, a sa bržim trošenjem depozita i manjom proizvodnjom hijaluronske kiseline u tkivu počinje već oko 25. godine života. Zbog toga se često, već kada se pojave prve borice, oko 30. godine, veliki broj žena, ali i muškaraca, odlučuje za hijaluronske filere, kako bi nadoknadili hijaluronsku kiselinu u koži.
Na taj način vraća se svežina i sjaj tkivu, ublažavaju bore, odlaže nastanak novih, obnavlja se volumen kože, tkivo se dubinski hidrira, koža je čvršća i elastičnija, a njeno starenje se usporava.
Ukoliko se prestane sa aplikacijom hijaluronskih filera, koliko vremena je potrebno da prođe da bi se aplikovani hijaluron razgradio u koži?
Kao što smo već napomenuli, hijaluron se i inače nalazi u našoj koži, a sa protokom vremena razgrađuje ga enzim hijaluronidaza koji takođe postoji u našem organizmu. A aplikovani hijaluronski fileri se ponašaju baš kao i prirodni hijaluron, te ih enzim postepeno razgrađuje i to tokom narednih godinu dana od postavljanja u kožu. Na njegovo mesto se ugrađuju molekuli vode, tako da i posle kompletne razgradnje aplikovanog hijalurona volumen tkiva ostaje i 30 % veći nego pre plasmana hijaluronskog filera, tako da zadržava veću jedrinu od netretirane kože.
A šta se dešava sa kožom ukoliko se hijaluronski fileri više ne aplikuju?
Koža jednom tretirana hijaluronskim filerom bolje se ponaša u budućnosti od netretirane kože jer je više hidrirana i zadržava jedrinu.
Da li je moguće uticati na usporavanje starenja kože?
Adekvatnim ponavljanjem tretmana hijaluronom u kombinaciji sa laserskim tretmanima, u poliklinici Diva uspevamo da postignemo da pacijenti zadrže isti prirodan izgled dugi niz godina.